Pages

Sunday, August 21, 2011

Working slowly = Pracując wolno.


Working slowly in the studio. Some time ago I made a series of new stamps. I like to make stamps, and love to use them, mostly for decorating coasters. So made new coasters today to use these stamps. Then was throwing for two or three hours. Some platters or very shallow bowls, quite big. Some glazing was also done , so tomorrow I'm going to load the kiln. The second part of August, the Summer is passing so fast...Cheers!
-----------------------------------------------------------------------------
Nie tylko wolno, a nawet trzeba pracować! W pracowni i w ogóle. Nie miałem jakoś ostatnio fazy na pisanie i publikowanie postów. Dorotka z Pauliką pojechały do Jurka wypalać drewnem, ja nie mogłem tym razem. Za to mam całą pracownię dla siebie! A także prowadzenie zajęć, się dzieje! 
Jakis czas temu zrobiłem nową serię stempli. Czy wy...Co za wy? Czy Państwo lubicie robic stemple? Ja uwielbiam w wolnych chwilach, oraz ze zbywajacych kawałków gliny. Co gdzieś idę i znajdę zbywający kawałek gliny, już biorę i robię stempel. Bardzo też lubię ich potem używać, ot do dekorowania podstawek na przykład. Więc zrobiłem dzisiaj trochę nowych podstawek. Potem toczyłem dwie lub trzy godziny. Różne takie, ale też patery czy może takie płytkie miski, sam nie wiem ja to nazwać. Duże dosyć jak na moje możliwości początkujacego garncarza. Szkliwiło sie także, więc jutro mam zamiar załadować i puścić piec. 
Czyli to juz druga połowa sierpnia, lato mija tak szybko...Pozdrawiam serdecznie!


dinner/obiad

3 comments:

Terakotowy Kot said...

Ja bardzo lubię stemple :o) Właściwie cały czas poszukuję nowych rzeczy, elementów, które można odcisnąć. Sama stempli nie wykonywałam, myślę, że mogłabym się od tego uzależnić :o) Te na zdjęciach, są super!!! Pozdrawiam ciepło :o)

Ryszard Grosz said...

Kocie, zacznij robić stemple, to bardzo zdrowe uzależnienie:)
pozdro:)

Terakotowy Kot said...

Spróbuję :o))